İzleyiciler

10 Mayıs 2013 Cuma

Max Factor False Lash Effect Rimel / Black

Merhaba,

Rimel konusunda hiçbir zaman tatmin olamayan kişilerdenim. Sanırım birçoğumuzda aynı özellik var. O yüzden bitirdiğim rimeli tekrar almak yerine yeni ürünler keşfetmeyi seviyorum. Son olarak daha önce Masterpiece rimelini kullandığım Max Factor markasına yöneldim. 


Fırçası resimde görüldüğü üzere epey kalın. Alt kirpiklere uygulamada zorluk yaşatıyor bu yüzden. Kirpik diplerinde de rahat uygulama sağladığını söyleyemem. Biraz daha ince olmasını tercih ederdim. Fakat plastik oluşu benim için büyük bir artı. 

Rimelle ilgili ilk izlenimim pek iyi olmadı. İlk etapta sanki kurumaya yüz tutmuş bir rimeli kullanıyormuşum hissine kapıldım. Max Factor yetkililerinden bu rimelin yapısının ne çok sıvı ne de çok kuru olduğunu öğrenince benimkinde bir sıkıntı olduğunu düşündüm. Bu sorun bir çözüme kavuşmadı. Fakat rimeli kullanmaya devam ettikçe yapısında incelme-sıvılaşma meydana geldi. Yine de tam anlamıyla memnun olduğumu söyleyemem. 


(Gözümün rimelsiz içler acısı hali için üzgünüm :p )

Rimelde kat kat uygulamayı sevmiyorum. O kalıp görüntü hoşuma gitmiyor. Fakat yokmuşçasına görüntüyü de sevmiyorum. False Lash Effect'i sürdüğüm anda verdiği yeterli hacimden dolayı çok sevdim!


Sol tarafta daha yoğun uygulanmış ve bariz şekilde yapışmış kirpikleri, sağda ise iki kat kararında sürülmüş her ne kadar fotoğraftan öyle görünmese de tel tel ayrılmış kirpikleri görüyorsunuz. 
3 katta soldaki gibi ağırlaşmış kirpikler yerine 2 katta sağdaki görüntüye sahip olmak daha cazip. 
Yani False Lash Effect rimel 3 kat uygulamaya müsade etmiyor, kirpikler yer yer birbirine yapışıyor. (Bendeki ürünün sıkıntılı olabileceği ihtimali de var tabii. Kurumaya başlayan rimel elbette ki yapıştırır.)


Su geçirmez özellikte bir ürün değil ama temizleme konusunda gerçekten zorluyor. Hatta birçok kişiden kirpik döktüğüne dair yorumlar aldım. Bence böyle bir sorun oluşturmadı. Yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum. 

Kısacası 2 katta verdiği görüntü benim için muazzam. Hatta şimdiye kadar kullandığım rimellerin içinden en sevdiğim diyebilirim. Fakat "işte bu" diyemem. Çok sevdim ama aşık olmadım, tutulmadım. Görünen o ki bittiğinde başka bir rimelle yoluma devam edeceğim.

Sevgiler.

*Fiyatı 45 tl.

7 yorum:

Adsız dedi ki...

bende topaklanma yaptı çok fena ve pul pul dökülmeye başladı

justuntitled dedi ki...

Dikkatli sürülmeyince topaklanmaya müsait gerçekten. Dökülme olayını çok duydum. Kullanmasam mı acaba diyorum ama sanırım 3 haftada etkisini gösterirdi bende de :/ Şimdilik sorun yok.

melisa yağmur dedi ki...

Kaş şekline bayıldımmmmmm ♥

justuntitled dedi ki...

Teşekkür ederim canımm :)Kaşta zengin, kirpikte fakirim ama :p

MakyajlıGünler dedi ki...

Ben bunun mor olanını kullanmıstım ve cok begenmıstım bundan bı ıkı tık önde :) Bu arada yenı bloguma beklerım;)

http://suvemakyaj.blogspot.com/

justuntitled dedi ki...

Yok artık ben 10 15 liralık pek de farkı olmayan rimellerle devam edeceğim yoluma :)

NAZ YLMZ dedi ki...

Merhaba iade-i ziyaret yapayım dedim:) dikkatimi de ilk bu yazın çekti nedense:) benim %100 tavsiye edebileceğim ve kullandığım marka estee lauder, biraz tuzlu ama değiyor,kesinlikle topaklanma yapmıyor, uzatıyor ve benim kirpikler ok gibi olmasına rağmen kıvırıyor:) resim de paylaşabilirim isterseniz;) görüşürüz..

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...