İzleyiciler

30 Aralık 2012 Pazar

Meğer yaşıyormuşum.

Her gün ilk iş olarak bilgisayarı açmamın kocaman bir sebebiydi bu blog. Üzerinde saatlerce vakit harcadığım, harcadığım saatler boyunca fazlasıyla keyif aldığım bir yerdi. 1 sene boyunca yazdım. Ne olduysa  Temmuz ayında bir kopuş yaşadım blogdan. İşte o Temmuz bu Temmuz'dur ki yazmayalı bir baktım yarım sene olmuş. Ben blogger'a giriş bile yapmamışım. Onlarca yorum, binlerce mail birikmiş. Takip ettiklerim almış başını gitmiş. Ben neden neredeyse bende bağımlılık yaratan bu blogdan böylesine kopmuşum?..

Geçtiğimiz yıl benim için fazlasıyla çetrefilli bir yıldı. Kpss telaşı, işsizlik korkusu üzerine bir de 4 senelik sevgilimi hayatımdan çıkardım. Artık Haziran'a doğru iyice leylalaşmış, aklımı gerçekten beş karış havalara uçurmuştum. Moron kelimesinin beden bulmuş haliydim resmen. 

Temmuz 7'de Kpss sonrası artık kazanamayacağım kesinleşince üzerimdeki baskılardan birisi kalktı olumsuz da olsa. Ama artık kafayı yiyor gibiydim. Hayatımda o zamana kadar o kadar devasa bir boşluk hissi yaşadığımı bilmiyorum. Elimi kolumu nereye atacağımı şaşırır olmuştum. Saçma saçma işler yaptım o sıralar. Çok saçma bir dönemdi.

Eylül ayı geldi sonra.

Tamamen plansız olarak ücretli öğretmenlik başvurusunda bulundum. Ertesi gün epey ücra bir ilçenin milli eğitiminden telefon geldi. Sonraki gün de göreve başladım. Yalnız yaşama fikri peydah oldu beynime. Ve daha sonraki gün de ev tutup taşındım. 3 günün içinde oldu bütün hepsi. Ciddi ciddi bunalmışım o zamanlar :) 

O gün bugündür ücretli de olsa öğretmenlik yapıyorum. Sabahları 6'da uyanmak bile ne kadar güzelmiş meğer insan bir şeyi severek yaparsa. Makarna-hazır çorba bile çok keyif veriyormuş insana. 

İnternet de yok. Yani var da meb blogger'ı sakıncalı görüyormuş :P Bu arada ücretmen oldum diye kpss yi unutmadım. Şimdilik o konuda da her şey yolunda. 

Kısacası 5 aydır filan yokum buralarda. Hayatımın b.ka sardığını düşünür olmuştum. Elimi eteğimi çekmiştim her bir şeyden. O gecikmiş ergenliğimi tamamladım sanırım şu sıra. Çok iyiyimm!!!

Bu arada çok özlediğim isimler var buralarda. Hayırsız olduğumu biliyorum.
Hepiniz beni affedin...

Sanırım bu da yarım sene gecikmiş bir veda yazısı oluyor.
Ahanda ifşa oldum giderayak :P

16 yorum:

Junkhead dedi ki...

Valla merak etmiştim nerelerde bu kız diye,başına kötü birşey mi geldi acep diye bile düşündüm . Neyse ki toplamışsın kendini,iyi olduğuna sevindim canııım :) Hoşgeldin tekrar,merakta bırakma bizi. Öpüyorum çoook :-*

Kermit Alemlerde dedi ki...

ben takip etmekten vazgeçmedim ;) sessizce izledim elbet gelir dedim , hayatımızı zorlştıran öyle kaideler var ki kopuşunu anlıyorum. Okumak yetmiyor malesef saygı duyan da yok buna dilerim hedeflerine ulaşıp daha mutlu bir eğitimci olursun :)

SÜSLÜ ve PEMBE DÜNYAM dedi ki...

Senin yazılarını özlemiştim ve bir çırpıda okudum.Ama gitmeye karar vermişsin :(Hayatındaki olumsuzlukla riçin üzüldüm ama güçlüsün,bir an önce toparlamayı başarmışsın.Eminim ücretli de olsa öğretmenlik yapmak sana çok iyi gelecek.Her gün açıp bloğuna bakmaktan heba olan bizler için kötü bir haber oldu gitmen.Ama senin için en güzeli olsun ,umarım hepimiz istediğimiz gibi güzel işler bulabiliriz ;)

Artemis-Tanrica dedi ki...

Sakın gıtmeeeeeeeee..

Tannesi Tanne Tanne Güzellik dedi ki...

Ehh be kuzum, nerelerdesin sen?! Özlettin! İyi olmana sevindim, işin ve evin hayırlı olsun. :)
Artık buralardasın değil mi? :)

özge dedi ki...

herşey yolundaysa sorun yok canım,başarılar meslek hayatında..

uzunincekivircikk dedi ki...

Daha iki gün önce blogunu açtım baktım ; " kaç ay oldu, bu kız artık blog yazmayacak, msnde de yok" diye düşünürken bu yazı çok iyi oldu. İyi olmana çok sevindim, her şeyin yolunda olmasına :) Hala aralıksız haberleşiyor olabilseydik, sana anlatacak o kadar çok şey birikti ki aslında :)
Umarım çok uzun bir ara vermezsin tekrar bu yazıdan sonra. Gitme canooommm :D

uzunincekivircikk dedi ki...

Ben kabul edemem çünkü veda yazısı falan! o kısmı hiç yokmuş gibi düşünüyorum. Lütfen arada da olsa gel yaz :(

Özinin Makyaj Böcesi dedi ki...

Seni merak edenlerden biri de benim böcem :(( çok özledim seni...Arada sırada da olsa yaz noluuuuuuuuur bak hepimiz seni çok özledik :((

herşey daha da yoluna girecek eminim...Seni çok seviyorum kralice böcem :) öptüm cok...

JaNJaN dedi ki...

Bloga uzun ara versende herşeyin senin için yolunda ve güzel olması sevindirici bir haber

kampet dedi ki...

bLOG YAZARLARI SUSMASIUN BENCE HER GEÇEN GÜN DAHA ÖNDE GELEN İNTERNET VAKİT GEÇİTRME OLAYI OLUYOR.

Nilgün Komar dedi ki...

azmedenin elinden birşey kurtulmazmış! hazırından çorba da olsa sıcak bir tas ve senin evin! yeter işte huzura..

Selma's world dedi ki...

iyi olmana sevindim cnm. blog macerasına başlarken ilk takip ettiğim bloglardandın. ara sıra yaz bize. kendine iyi bak sevgiler...

Deniz dedi ki...

iyiki herşey yolunda artık hep burda olman dileğiyle:) birde Hediye çekilişinin sonucu ne oldu?

darkolivee dedi ki...

gene yazmayalı bayaa olmuş :)

♡ Disa Style ♡ dedi ki...

gerçekten merak ettim peki disa niye email atmadın diyebilirsin o konuda çok haklısın!kızabilirsin hatta!ama geri dönmene çok sevindim o değilde sen o kadar zaman blog'dan nasıl uzak kaldın cidden anlamış değilim ^___^ neyse canım yeniden hoşgeldin benim gibi bende bir kaç aydır uzaktaydım :) öpüldün..

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...